فناوری های محصولات

خانه > فناوری های محصولات

 

آشنایی با خواص و ویژگی های محصولات پرومکس:

1) سرامیک تکنولوژی

منظور از سرامیک تکنولوژی این است که در ساختار تولید حرارت دستگاه, اجزای سرامیکی به کار رفته است. به کارگیری این اجزاء سرامیکی موجب: (1) سریع گرم شدن, (2) راندمان بالا در تولیدحرارت و (3) ثابت بودن حرارت در طول مدت زمان استفاده می­باشد، که منجر می­شود دستگاه بالاترین بهره وری در عملکرد(حالت دادن مو ها) را داشته باشد.

به کارگیری سرامیک تکنولوژی در ساختار داخلی و فنی دستگاه می­باشد و نشانه ظاهری ندارد.

تمامی اتو مو ها، ویوها و موپیچ های پرومکس سرامیک تکنولوژی هستند.

اتو مو 5742 و 5757K سوپرسرامیک تکنولوژی است، یعنی از لحاظ سیستم حرارتی بسیار قوی­تر می­باشد (علت رضایت تمامی آرایشگاه ها از 5742 و 5757K به همین دلیل  است).

2) صفحه سرامیک واقعی

سرامیک واقعی دارای 3 مزیت اصلی می­باشد:

– حرارت  به طور یکنواخت و یکسان در تمام صفحه پخش می­شود.

– با توجه به ظرفیت گرمایی بالای سرامیک، صفحه سرامیکی گرمای خود را برای مدت زمان طولانی حفظ می کند.

– موهای رنگ شده کدر نمی­شود.

برای اولین بار و توسط برند پرومکس اتو مو (صاف کن) با صفحه سرامیک واقعی ارایه گردید.

اتو مو پرومکس با کد 5721 با صفحه سرامیک واقعی است و به همین دلیل و پس از چند سال متوالی هنوز هم از اتو مو های محبوب پرومکس به شمار می آید.

3) صفحه با روکش سرامیک

در برخی از اتو مو ها به دو دلیل از صفحه با روکش سرامیک استفاده می­شود (و از صفحه سرامیک واقعی استفاده نمی شود):

(1) استفاده از روکش سرامیک به خدمات پس از فروش بسیار قوی جهت پشتیبانی نیاز دارد.

(2) عرضه کالا با قیمت مناسب تر

در ویوها و موپیچ ها نمی توان از سرامیک واقعی استفاده کرد، زیرا ممکن است صفحه های ویو در اثر برخورد با یکدیگر و لوله موپیچ ها در اثر ضربه شکسته شوند، لذا در بعضی از ویوها و موپیچ های پرومکس از روکش سرامیک بر روی صفحه ها (جهت حداکثر حفاظت از موها) استفاده شده است.

همه موپیچ های پرومکس، همه اتو مو های پرومکس غیر از 5721 (که صفحه سرامیک طبیعی دارد)، همه ویو ها، صفحه های اتو مو و ویو 4770 و 5884G، برس های سشوار 6024 و 6017 و تمامی انبر موج­ها  با روکش سرامیک هستند.

لطفاً توجه فرمایید که اغلب فروشگاه­ها و مصرف­کنندگان روکش سرامیک را با رنگ سفید می شناسند در صورتی­که از رنگ­های دیگر هم برای ایجاد زیبایی بیشتر در دستگاه­ها استفاده می­شود، مانند رنگ طلایی برای دستگاه­های5971G و5884G  و رنگ مشکی برای دستگاه 4532G .

توجه: دستگاه با صفحه سرامیک واقعی یا صفحه روکش سرامیک می­تواند سرامیک تکنولوژی هم باشد. مثلاً تمامی محصولات پرومکس سرامیک تکنولوژی هستند و علاوه بر آن یا صفحه با روکش سرامیک و یا صفحه سرامیک واقعی می باشند.

4) آیونیک

عملكرد آيونيك و اضافه كردن بخش يون سازي به سشوارها یا اتو مو ها، یکی از تكنولوژي های جدید است. با به کارگیری این تکنولوژی، بخش يون سازي به دستگاه اضافه مي­شود و به مولكولهاي هواي خروجي از سشوار يون منفي اضافه مي­شود یا در صاف­کن ها یون منفی به سمت موها ارسال می­شود و موها بر اثر قرار گرفتن در جریان هوای آیونیک سريع­تر و بهتر حالت می­گيرند و عمر و دوام حالت آنها افزايش مي­يابد. عملكرد آيونيك هيچگونه ضرر و زيانی براي مو ندارد.

عملکرد آیون ممکن است:

(1) به صورت مداوم عمل کند (مثل سشوار 7210 ، 7230R ، 7240)

(2) با نگهداشتن کلید فعال شود و با با رها کردن غیر فعال شود (مثل سشوار 7200)

5) طراحی ارگونومیک

ارگونومیک ( Ergonomics ) علم تطابق فیزیکی اشیا با طراحی اجزا بدن جهت سهولت در استفاده و بهره گیری از حداکثر کارایی دستگاه می­باشد. به طور مثال دسته اتو مو­ها، ویوها موپیچ­ها طوری طراحی شده است که مصرف کننده در طولانی مدت احساس خستگی ننماید.تمامی محصولات پرومکس دارای طراحی ارگونومیک هستند.

6) تیتانیوم

-دستگاههایی که صفحاتی با روکش تیتانیوم دارند نسبت به صفحات با روکش سرامیک، محافظت بیشتری از موها می کنند.

-در دستگاههایی که صفحات با روکش تیتانیوم در آنها به کار رفته شده، انتقال حرارت با سرعت بیشتری صورت می­گیرد.

– به طور طبیعی “تیتانیوم”، علاوه بر محافطت از موها از خود دستگاه نیز محافظت بیشتری در برابر آسیب­ها (خوردگی صفحات و شکستگی صفحات) می­کند.

 

 

7) اکیو بلید Accu-blade

یک تکنولوژی جدید است که از طریق محاسبات بسیار دقیق روی زاویه دندانه­های تیغه برش دستگاه سرزنی، موها را بهتر و سریع­تر اصلاح می­کند. پرومکس از این تکنولوژی جدید در سرزنی­های خود استفاده نموده است.

مانند: 1944AB، 1921AB، 1472AB، 1536AB

8) کراتینه کردن:

ساقه مو (کوتیکول) از 28 نوع کراتین تشکیل شده و با توجه به اینکه اغلب مواد شیمیایی که با مو تماس پیدا می کنند، موجب ضعیف شدن ساقه مو می شوند، در سال های اخیر روش کراتینه کردن موها به منظور ترمیم و تقویت ساقه مو در آرایشگاه ها انجام می شود. البته علاوه بر کیفیت اتو مو برای انجام کراتین و کیفیت سشوار برای مرحله پایانی، نوع مواد کراتین، تعداد دفعات انجام آن بر روی مو و طول مدت زمان انجام هر دفعه (با توجه به جنس مو و میزان ضعف ساقه مو) تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه کار دارد.

پرومکس برای نتیجه بهتر در کراتینه کردن دو محصول ارایه کرده است : اتو مو کراتین 5757K و  سشوارکراتین 7878K

اتو مو کراتین 5757K با دمای حدود 230 درجه، که حرارت مطلوب آن موجب باز شدن کوتیکول مو می شود و در عین حال  کراتین را کاملا به خورد موها می دهد. با توجه به اینکه یک مرحله کراتین ممکن است تا یک ساعت یا حتی بیشتر طول بکشد، سبک بودن اتو مو برای راحتی آرایشگر بسیار مهم است.

صاف­کن های5971G ، 5721، 5742 نیز برای کراتینه کردن پیشنهاد می­شود.

سشوارکراتین 7878K در انتهای کار و پس اتمام صاف کردن موها استفاده می شود. در هنگام استفاده دگمه طلایی سشوار را بگیرید تا ذرات خروجی از سشوار باعث بسته شدن کوتیکول مو و حفظ کراتین در داخل آن گردند.

 

فهرست