مفهوم تکنولوژی های اتو مو

خانه > وبلاگ > مفهوم تکنولوژی های اتو مو

این روزها تکنولوژی، جای خود را در تمام مقوله های مختلف زندگی، از جمله صنعت آرایشی باز کرده است.

مراقبت و زیبایی مو یکی از مهم ترین دغدغه های خانم هاست؛ چرا که بخش قابل توجهی از زیبایی، به مدل و حالت مو بستگی دارد. ابزار های مختلفی برای حالت دادن به مو ابداع شده است، از جمله سشوار، اتو مو، فر کننده های مختلف مو و … در این مقاله قصد داریم با تکنولوژی های بکار رفته در اتوهای مو بیشتر آشنا شویم.

اتو مو یکی از وسایل پر کاربرد برای افرادی است که موهای مجعد دارند. اما از میان انواع مختلف این وسیله کدام مدل بهتر و پرکاربردتر است؟ وقتی که برای خرید این وسایل به بازار مرجعه می کنیم، واژه هایی ماند تورمالین، یون منفی، حرارت مادون قرمز، سرامیک و تیتانیوم زیاد به گوشمان می خورد. این واژه های در واقع جدیدترین تکنولوژی هایی هستند که علاوه بر آسیب کمتر به مو، به داشتن موهایی براق، درخشان و بدون وز کمک زیادی می کنند. تمام اتوهایی که از سرامیک، تورمالین و تیتانیوم ساخته شده اند، هنگامی که گرم می شوند یون منفی آزاد می کنند. حتی برخی اتوها برای افزایش میزان یون منفی، قسمت جداگانه ای، که یون منفی تولید می کند، در دستگاه هایشان تعبیه کرده اند. اما یون منفی چیست و اینکه چه تفاوتی میان اتوهایی که با سطح سرامیک یا تورمالین یا تیتانییوم روکش شده اند وجود دارد؟ در ادامه به این پرسش پاسخ می دهیم.

تکنولوژی سرامیک

سرامیک یکی از بهترین مواد برای صفحه اتو مو است. سطح سرامیکی آسیب بسیار کمتری نسبت به سطح فلزی به مو می رساند. گاهی برخی تولید کنندگان برای کاهش هزینه ها، فقط به پوششی نازک از سرامیک بسنده می کنند. بر خلاف آلومینیوم و یا تیتانیوم، سرامیک براحتی و بدون ایجاد تنش و کشش، روی مو سر می خورد. وقتی به دنبال اتویی با تکنولوژی سرامیک هستید به این موضوع دقت داشته باشید که فقط پوشش سرامیک وجود نداشته باشد بلکه جنس کل صفحه از سرامیک باشد.

[us_single_image image=”27757″ size=”full”]

تکنولوژی تورمالین

تورمالین یکی از ترکیبات خانواده ی عنصر بور است که به نرم کردن مو کمک می کند. تورمالین با آزاد کردن یون منفی باعث بین رفتن وز و الکتریسته ساکن داخل مو می شود. علاوه بر این تورمالین با انتشار گرمای مادون قرمز باعث ایجاد موهایی نرم و درخشان می شود. تورمالین علاوه بر کاربرد در اتو، در برس ها، شانه ها و فرکننده های مو نیز استفاده می شود. اتوی مو با تکنولوژی ترکیبی صفحه تورمالین و سرامیک به حذف موهای آسیب دیده و شکسته شده کمک می کند.

[us_single_image image=”27756″ size=”full”]

تکنولوژی تیتانیوم

تیتانیوم فلزی مقاوم و در عین حال بسیار سبک است. مانند سرامیک، صفحات تیتانیومی بسیار سریع گرم می شوند. تیتانیوم در مقایسه با سایر مواد، یون منفی بیشتری آزاد می کند. یون منفی به حفظ رطوبت مو، حذف وز مو و درخشندگی بیشتر مو کمک شایانی می کند. صفحه تیتانیوم برای موهای نازک، اسیب دیده و موهای معمولی بهترین انتخاب خواهد بود.

تکنولوژی یون منفی

همانگونه که می دانید یون ها حامل بارهای مثبت و منفی هستند. یون های منفی آزاد شده از اتو مو، بارهای مثبت موجود در مو را خنثی می کند. یون های مثبت عامل ایجاد وز مو و حالت نگرفتن مو هستند. یون منفی همچنین ضمن از بین بردن بارهای مثبت مو، باعث شکستن قطرات آب به ذره های خیلی ریز می شود. ایت ذره های ریز به داخل ساقه مو نفوذ کرده و باعث طراوت و شادابی بیشتر مو می شوند.

[us_single_image image=”27758″ size=”full”]
5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست